Velkommen som konfirmant 2023-24!
Kjære 8.-klassing! Med dette lille brevet vil vi ønske deg velkommen som konfirmant, og gi deg de opplysningene du i første omgang behøver. Påmelding: https://www.haegebostad.kirken.no/Påmelding Tidlig påmelding gjør vår planlegging enklere. Og helst før 14. juni.
Konfirmasjonsundervisningen vil normalt gå ca 2 tirsdager i måneden kl. 17.30, normalt med 1 eller 1 ½ times varighet. På de fleste av samlingene vil konfirmantene fra begge menighetene i kommunen være sammen, og noen ganger vil man ha opplegg hver bygd for seg.
Prest Bernt Rune Sandrib har hovedansvaret for undervisningen, og noen ganger har vi spennende gjester.
Blant tema som berøres, kan jeg nevne:
«Hva er det Å TRO»; «Hvem er Gud?» «Jesu liv og Verk», «Misjon»; «Vennskap og Nestekjærlighet»; «Kirka og gudstjenesten»; «Bibel og Bibelbruk»; «Å leve som Guds barn i Guds verden»; «Dåp og Nattverd»; «Frelseshistorien»;» «Den Hellige Ånd», «Kristen - Motor – Trafikk», «Døden og det kristne håpet».
Utenom den faste undervisningen, vil du få oppgave i en av barneaktivitetene som fins i bygda di, og det hører med til opplegget at alle konfirmantene skal være minst 8 ganger på gudstjeneste i løpet av året. Av og til kan du være kirkevert, kjøre prosjektoren, synge/spille. Dessuten legger vi opp til gruppesamlinger hjemme hos noen i menigheten. Det planlegges en overnattingstur 22.-23. september på Undeland, så det er viktig å holde av de dagene - veldig gøyJ! Og på vinteren har vi pleid å dra på dagstur på heia med scooter.
Gudstjeneste med presentasjon av konfirmantene er en av de viktige gudstjenestene i konfirmanttida. Eikenkonfirmantene presenteres i si kyrkje 17. september; Hægebostadkonfirmantene i sin kirke 24. september.
Konfirmasjonsdatoer i 2024:
Søndag 12. mai i Hægebostad
Søndag 2. juni i Eiken
VEL MØTT TIL ET GODT KONFIRMANTÅR!
Bernt Rune Sandrib, sogneprest